Всесвіт

Астрономи переглянули дані про скупчення зірок в Кассіопеї (фото)

NGC 1027 (також відома як Melotte 16 або Collinder 30) розташована в східній частині сузір’я Кассіопеї.

Аналізуючи дані 104-сантиметрового телескопа «Сампурнананд» (Sampurnanand telescope, ST) і супутника Європейського космічного агентства Gaia, астрономи з Індії вивчили галактичне розсіяне скупчення NGC 1027. Результати дослідження опубліковані на сервері препринтів arXiv.

Розсіяні скупчення (РС), утворені з однієї і тієї ж гігантської молекулярної хмари, являють собою групи зірок, слабо гравітаційно пов’язаних один з одним. На сьогодні в Чумацькому Шляху виявлено понад 1 000 з них, і вчені продовжують пошук, сподіваючись знайти більше цих зоряних «угруповань». Розширення списку відомих галактичних РС і їх детальне вивчення має вирішальне значення в питанні вивчення нашої галактики.

Група астрономів під керівництвом Апара Тріпаті з Університету Дін Дайал Упадхьяя Горакхпур в Горакхпуре, Індія, вирішила провести фотометричне і кінематичне дослідження NGC 1027, щоб краще зрозуміти її структурні і фундаментальні параметри. Для цього вони проаналізували наявні дані, зібрані ST і Gaia.

Дослідження показало, що NGC 1027 має радіус близько 8,64 світлових років. Також астрономи виявили, що вік РС становить близько 130 млн років. Отже, скупчення молодше, ніж вважалося раніше.

Кольорове складене зображення NGC 1027 в діапазоні R/B з Другого оцифрованого огляду неба (DSS2). Фото: DSS2

Згідно з новим дослідженням, відстань до NGC 1027 складають приблизно в 3 700 світлових років. Це, в свою чергу, добре узгоджується з попередніми оцінками. Також аналіз нових даних показав, що відносно масивні зірки переважно розподілені у внутрішніх областях NGC 1027. Автори статті прийшли до висновку, що це передбачає масову сегрегацію, і вважають, що РС знаходиться під впливом зовнішніх приливних взаємодій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button