Всесвіт

Установка на Марсі виробляє кисень зі швидкістю середнього дерева

Випробування показали, що установка MOXIE успішно виробляє кисень на Марсі і вдень, і вночі в будь-який час року. Результати опубліковані в журналі Science Advances.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту представили результати випробування на Марсі установки для виробництва кисню MOXIE. Пристрій розміром з ланч-бокс працює в будь-який час доби незалежно від сезону і виробляє стільки ж кисню, скільки одне середнє дерево на Землі. Це перший приклад успішного використання місцевих ресурсів на іншій планеті.

Експериментальна установка була доставлена на Марс разом з марсоходом Perseverance в лютому 2021 року. Як повідомляють вчені, до кінця 2021 року їм вдалося успішно провести сім тестових запусків пристрою. Експерименти проводилися і вдень, і вночі. При кожному запуску прилад успішно перетворював вуглекислий газ атмосфери Червоної планети в кисень.

M2020 ATLO – MOXIE Installation Requesters: David Gruel Photographer: R. Lannom Date: 20-MAR-19
Photolab order: 070915-171696

Установка MOXIE перед відправкою на Марс. Фото: NASA, JPL-Caltech

Незалежно від зовнішніх умови в годину MOXIE виробляв близько 6 г кисню. Це маса кисню, що міститься в 6,2 л земного повітря. Приблизно стільки ж кисню виробляє середнє дерево на Землі, відзначають вчені.

При включенні приладу він втягує марсіанське повітря через фільтр, який очищає його від забруднюючих речовин. Потім суміш газів піддається тиску і проходить через твердооксидний електролізер, який електрохімічно розщеплює повітря, багате вуглекислим газом, на іони кисню і монооксид вуглецю (чадний газ). Після цього прилад виділяє іони кисню, які рекомбінують в молекули газу, придатного для дихання.

Розробники відзначають, що MOXIE — це невеликий прототип, розміри і функції якого штучно обмежені, щоб він міг поміститися на борту марсохода. Через це він виділяє невелику кількість газу і може працювати протягом невеликих проміжків часу. Для повноцінної місії на Марс можна створити більш потужні аналоги, які будуть працювати без перерв і виробляти кисень зі швидкістю декількох сотень дерев.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments