Всесвіт

Вчені вивчають рельєф поверхні астероїда Таутатіс

Астероїд (4179) Таутатіс, навколоземний об’єкт (near-Earth object, NEO), що відноситься до класу Аполлонів, ретельно вивчався за допомогою китайського космічного апарату Чан’е-2 в 2012 р., коли цей космічний камінь пройшов повз землю на відстані, еквівалентній 18 відстаней від Землі до Місяця.

0cfe045e760de0e3fcae6d6fa8c82f33

Цей зонд, який отримав зображення астероїда у високому розрішенні, надав безцінні відомості про геологічну структуру астероїда Татуатіс. Сьогодні команда дослідників з Китайської академії наук опублікувала роботу, в якій підводиться підсумок знахідок, пов’язаних з помітними геологічними структурами на поверхні цього астероїда.

Космічний апарат Чан’е-2 у 2010 р. здійснив успішний проліт повз астероїда Татуатіс, зблизившись з космічним каменем до відстані 770 метрів. Ці спостереження демонструють, що Татуатіс має неправильну форму, і за формою нагадує корінь імбиру з меншою (голова) і більшої (тіло) частками.

«Така двудольна форма вказує на походження астероїда в результаті зіткнення двох космічних тіл. Крім того, знімки з просторовим розрішенням, більш високим, ніж 3 метри на один піксель, дозволили зробити ряд відкриттів, таких як виявлення 800-метрової западини у краю більшої частки; різко виділяється вертикальне утворення, розташоване поблизу перемички астероїда; валуни, які вказують на те, що Татуатіс, ймовірно, не є монолітом, а складається з дрібних зцементованих між собою каменів», – пояснив Джангхуї Джі з Китайської академії наук, головний автор цієї роботи.

Дослідження представлено на сервері попередніх наукових публікацій arxiv.org.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button