Технології

В Альпах побудували найпотужніший радіотелескоп північної півкулі

В обсерваторії NOEMA, розташованої у Французьких Альпах, встановили 12 антен. Тепер це найпотужніший радіотелескоп у північній півкулі.

Через 8 років після відкриття першої антени, інженери завершили створення найбільшої радіообсерваторії північної півкулі. Система включає дванадцять 15-метрових антен, які можуть переміщатися по спеціальних рейках довжиною до 1,7 км.

Телескоп оснащений високочутливими приймальними системами, що працюють близько до квантової межі, повідомляє прес-служба Товариства Макса Планка, який брав участь у проектуванні та будівництві системи. Всі дванадцять антен діють як один великий радіотелескоп.

Для спостереження всі антени направляються в одну область простору після чого за допомогою інтерферометрії отримані ними сигнали об’єднуються за допомогою суперкомп’ютера. При такій обробці роздільна здатність деталей відповідає роздільній здатності величезного телескопа, діаметр якого відповідає відстані між крайніми антенами.

За допомогою спеціально спроектованої рейкової системи окремі телескопи можна переміщати на відстань до 1,7 км. Така технологія дозволяє підлаштовувати телескоп під конкретні дослідження.

Розробники відзначають, що NOEMA — одна з небагатьох радіообсерваторій в світі, здатних одночасно виявляти і вимірювати велику кількість різних сигнатур — «слідів» різних молекул і атомів. Завдяки багатолінійним спостереженням і високої чутливості з її допомогою можна вивчити складність холодної матерії в міжзоряному просторі і будівельних блоків космосу. При цьому вона здатна вловити світло, яке йшло до землі понад 13 млрд років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments