Технології

Американський стартап розробив сонячну черепицю, яка прибивається до даху цвяхами

Стартап з Каліфорнії розробив фотоелектричну плитку, яку можна прибивати до даху цвяхами як дерев’яну дранку або інші матеріали, які використовуються при ремонті або заміні традиційної покрівлі.

Технологію Timberline Solar запропонувала компанія GAF Energy з Сан-Хосе(Каліфорнія), передає ecotechnica.com.ua.

«Ряд компаній вийшли на ринок з тим, що вони називають сонячним гонтом, але він насправді нічим не відрізняється від сонячних панелей, тільки маленьких, — пояснив президент GAF Energy Мартін Дебоно. – Наш стартап справді пропонує доступну сонячну черепицю».

Технологія Timberline Solar справді заслуговує назви «сонячної черепиці», оскільки смуги з фотоелементами потрібно прибивати до покрівлі, як звичайну дранку. В результаті установка займає кілька днів, а не тижнів. Компанія вже навчилася міняти стару черепицю на сонячну всього за два дні.

Американський стартап розробив сонячну черепицю, яка прибивається до даху цвяхами

Timberline Solar – перший продукт, що відповідає стандарту 7103 міжнародної організації UL, що займається сертифікацією. Це означає, що він може використовуватися і як фотоелемент, і як будівельний матеріал. Складається черепиця зі скла, фотоелементів з полікристалічного кремнію і верхнього шару з фторованого алканового етилену -вогнетривкого, ударостійкого, протиковзкого і, проте, досить прозорого, щоб пропускати сонячне світло. При тій же товщині, що і у звичайного гонту, вона важить трохи менше через нижчу щільність.

Для того, щоб покрити дах середнього приватного будинку, знадобиться приблизно 130 смуг Timberline Solar, потужністю 6 кВт та коефіцієнтом корисної дії 22,6%. Перевага більшої кількості елементів у порівнянні зі звичайними сонячними панелями у тому, що загальна потужність системи знижується не так сильно, коли деякі з них потрапляють у тінь через рух сонця або хмар.

З мінусів – така система обійдеться власнику дорожче, ніж просто покласти сонячні панелі на вже існуючий дах. Тому GAF Energy орієнтується у першу чергу на тих, хто будує нові будинки і готовий вкластися у відновлювані джерела енергії.

Інший недолік естетичний: черепиця Timberline Solar виділяється на тлі звичайної дранки, крім того, на кожні 2 кВт панелей необхідно за вимогами безпеки встановити помітну коробочку з переривником.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button