Фото

В Англії відкрилася величезна воронка часів Льодовикового періоду

У Західному Дорсеті, Англія, місцеві жителі виявили дивне заглиблення в землі та повідомили про це геологам. Виявилося, що це величезна воронка, що утворилася за часів останнього Льодовикового періоду, і вона відкрилася зовсім недавно.

Яму, так спочатку її схарактеризували жителі внутрішнього узбережжя Західного Дорсеті, порахували просто дивним поглибленням, але все-таки вирішили викликати на допомогу геологів, оскільки поверхня землі навколо отвору здавалася дуже слабкою і нестабільною. Інтуїція не підвела людей, адже за цією невеличкою діркою ховалася величезна воронка з потенційним розміром до 30 метрів в ширину і 15 метрів у глибину.

Прибулі на місце геологи вивчили це поглиблення і змогли розповісти історію його виникнення. Ця величезна воронка виявилася менше передбачуваних розмірів, але її габарити все одно були істотними. Ця яма утворилася природним шляхом ще за часів останнього Льодовикового періоду.


Так відбувається тоді, коли лід проникає під землю. Спочатку він може розширюватися, але коли клімат змінюється, вода починає танути і цей процес призводить до розчинення порід під землею, тоді як верхні шари залишаються цілими. В кінцевому підсумку це призводить до того, що «дах» під впливом інших факторів обрушується і утворюється воронка. У цій місцевості зафіксовано близько 200 таких об’єктів, але всі вони меншого розміру.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button