Фото

В Антарктиді утворюється гігантський айсберг площею 6445 квадратних кілометрів (фото)

Американське космічне агентство показало фотографії 90-метрового розлому на крижаному шельфі в Антарктиці, який в кінцевому підсумку приведе до виникнення айсберга площею 6445 кв.км.

77d41df318bb6678d0d748f7226c6e6a

Шельфовий льодовик Ларсена, відкритий в 1893 році, складався з трьох великих льодовиків: Ларсен А, Ларсен B і Ларсен C — загальною площею, з острів Ямайка. Внаслідок глобального потепління він повільно зникав з 1960 року і частково зруйнувався, тому до теперішнього часу зберігся лише Ларсен С. Він і знаходиться під загрозою зникнення.

Новий розлам, зафіксований супутниками NASA, становить приблизно 112 км в довжину і 90 м в ширину.

Він наскрізь протинає шельф в глибину, але поки не розтягнувся на всю його територію. Коли шматок крижаного щита відколеться і розтане, рівень світового океану може підвищитися більш ніж на 82 см, передає The Daily Mail.

Виявлення розлому викликало в середовищі метеорологів і екологів занепокоєння з приводу наслідків: зміна клімату позначається на крижаному покриві Антарктиди інтенсивніше, ніж припускали попередні дослідження, що демонстрували зростання маси льоду на материку.

Дослідники відзначили, що льодовик Ларсен B, втрачений в 2002 році, зруйнувався через зміни властивостей льоду: його температура підвищилася, він став більш пластичним і слизьким, і в підсумку його змило в океан. Саме його залишок (близько 1000 кв. км) і велика частина Ларсена C ризикують стати дрейфуючими айсбергами.

Втішає той факт, що в інших регіонах Антарктики крижаний щит все ще зростає. Супутникові дані показують, що переважна площа покриву збільшувалася на 112 млрд т льоду кожен рік у період з 1992 по 2001 рік. Тим не менше з 2003 по 2008 рік зростання льоду сповільнювався до 82 млрд т.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button