Фото

Отримано новий знімок Фобоса

Кольорова камера Mars (MCC) на борту місії ІSRO Mars Orbiter, запущеної до Червоної планеті ще 24 вересня 2014 року, зробила знімок Фобоса — найближчого і найбільшого місяця Марса.

ІSRO

Знімок був зроблений 1 липня 2020 року, коли апарат знаходився приблизно в 7200 кілометрів від Марса і 4200 кілометрів від Фобоса.

«Просторова роздільна здатність зображення становить 210 м. Це складене зображення, згенероване зі шести кадрів MCC з використанням кольорокорекції», — заявили в ІSRO.

Згідно з повідомленням ІSRO, на поверхні Фобоса видно слід найсильнішого удару — кратер Стікні. Крім нього видно і інші кратери Фобоса — Шкловський, Рош і Грільдріг. Нерівна форма супутника дозволяє деяким ученим вважати, що це просто астероїд, який якимось чином опинився на орбіті Марса.

Місія спочатку була розрахована на 6 місяців роботи, але згодом у ІSRO заявили, що в баках апарату достатньо палива, щоб він міг кружляти навколо Марса протягом багатьох років.

Mars Orbiter має п’ять наукових приладів, серед яких альфа-фотометр Lyman (LAP), датчик метану для дослідження атмосфери Марса, кольорова камера Mars (MCC) та спектрометр видимого та ближнього інфрачервоного випромінювання (CRISM).

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button