Земля

Вчені знайшли біля берегів Каліфорнії загадкову істоту (фото)

Біля берегів Каліфорнії група океанологів виявила загадкове створіння, яке схоже на прозору пружину. Дані про таку істоту, останній раз з’являлися більш 100 років тому.

4c52825f4b0d9535466d3053942df87b

Дивну істоту виявили випадково, вона вчепилася до батискафу і разом з ним піднялася на поверхню. Побачивши дивного мешканця океану, вчені не повірили своїм очам і удачі, воно виявилося живим і не отримала жодних ушкоджень при спливанні.

Правда живим вона була недовго, зраділі уловом вчені тут же препарували істоту і законсервували її, що б доставити в Смітсонівський музей.

Вчені припускають, що це Bathochordaeus charon, загадковий вид аппедикулярій, про який писалося в наукових працях понад століття тому. Аппендикулярії схожі на маленьких пуголовків, а їх розміри не перевищують декількох міліметрів. Вони живуть в м’яких раковинах, через які пропускають морську воду, харчуючись планктоном та іншими їстівними домішками.

Першим про дивну істоту в 1899 році повідомив німецький біолог Карл Чун, який у процесі вивчення флори і фауни південної Атлантики, виявив надзвичайно велику аппендикулярію. Її дивний зовнішній вигляд привів Чуна до висновку, що це дуже рідкісний глибоководний організм. Чун назвав істоту Bathochordaeus charon, в честь Харона, персонажа грецької міфології, що перевозив душі мертвих через річку Стікс.

З тих пір, ніхто жодного разу не зміг зловити або навіть побачити цю загадкову істоту. У науковому середовищі Чуна навіть звинуватили у вигадках і помилкових доповідях про нову істоту. Тепер з’ясувалося, що Чун говорив правду, а проведена зараз експертиза ДНК показала, що випадково спіймана істота відноситься до виду Bathochordaeus charon.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button