Відео

В Австралії триметрова біла «альфа-акула» загинула після нападу невідомої істоти

Біля берегів Австралії триметрова біла «альфа-акула» загинула після нападу невідомої істоти. Вчені досліджують дані з пристрою, який було прикріплено до її плавника в момент смерті.

Для відстеження популяції білих акул і контролю в 2003 році вчені встановлювали на їх плавці спеціальні датчики. Одна з особин, триметрова «альфа-акула», через кілька місяців зникла, а її пристрій було викинуто на берег. Він показав: несподівано особина різко опустилася на велику глибину, оскільки невідомий хижак потягнув її на дно. Після цього температура підвищилася з 7,7 градусів до 25,5. Фахівці пов’язують це з попаданням акули в шлунок якогось морського мешканця. Через 8 днів пристрій плавно піднявся з глибини на поверхню і потрапив назад до дослідників. Вчені припускають, що хижачка була поглинута, а відходи, що залишилися вийшли природним шляхом. При цьому датчик виявився порушений кислотою.

Дослідники не виключають, що невідомим хижаком може стати касатка аномальних розмірів, оскільки вони зрідка харчуються акулами. Проте цю теорію ставить під сумнів той факт, що глибина занурення є надто великою для даних мешканців морів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть