Всесвіт

З якою швидкістю розширюється Всесвіт?

Здається, сучасна фізика дійшла до своєї екзистенціальної кризи. Спостерігаючи за тим, як викривляється світло від далеких об’єктів, дослідники прийшли до висновку про те, що методи вимірювання швидкості розширення Всесвіту не узгоджуються з реальними даними. Згідно з статтею, опублікованій на порталі livescience.com, Джефф Чі-фан Чен, космолог з Каліфорнійського університету в Девісі, піддав сумніву знамениту константу Хаббла, яка вперше були обчислена американським астрономом Едвіном Хабблом близько 100 років тому. Відомо, що видатний вчений XX століття висунув гіпотезу про стрімке видалення від Землі кожної з галактик у Всесвіті зі швидкістю, яка пропорційно дорівнює відстані цієї галактики від нашої Сонячної системи. Так чи варто нам попрощатися з цією теорією або їй поки ще є місце в сучасній фізиці?

Як відбувається розширення Всесвіту?

Всесвіт — цікава річ, яка регулярно підкидає вченим все нові можливості для обговорення і суперечок. На цей раз світобудова показала вченим, що постійно розширюючись, вона все одно зберігає пряму залежність між двома віддаленими один від одного об’єктами. Однак основна проблема настільки красивого і універсального наукового твердження полягає в тому, що сучасні дослідники розійшлися в думках щодо самого значення цієї константи. Так, вимірювання, виконані з використанням космічного мікрохвильового фону (CMB), який являє собою залишки Великого Вибуху, припускають, що постійна Хаббла становить близько 74 351 кілометри на годину на мільйон світлових років.

Розглядаючи пульсуючі зірки, інша група астрономів вирахувала, що постійна Хаббла приблизно дорівнює 81 100 кілометрів на годину на мільйон світлових років. Подібна розбіжність в обчисленнях здається незначною, проте саме вона показує, що в методологію розрахунків закралася якась серйозна помилка.

С какой скоростью расширяется Вселенная?

Едвін Хаббл — американський вчений XX століття, на честь якого була названа константа розширення Всесвіту

Дослідники вважають, що з-за того, що масивні об’єкти деформують полотно простору-часу, змушуючи світ згинатися при проходженні крізь деформовані області, всі проведені обчислення щодо швидкості розширення Всесвіту можуть бути помилковими. Для того, щоб підтвердити або спростувати дане твердження, команда H0LiCOW, використовуючи космічний телескоп Хаббла, вивчила світло, що йде від шести квазарів, розташованих на відстані від 3 мільярдів до 6,5 мільярдів світлових років від Землі. В той момент, коли чорні діри квазарів поглинали матерію, їх світло мерехтить, дозволяючи вченим дослідити тривалість тимчасової затримки між сигналами.

Результат експерименту команди H0LiCOW показав, що значення постійної Хаббла відповідає приблизно 81 000 кілометрів на годину на мільйон світлових років, що є дуже близьким показником до значення, отриманого за допомогою вимірювання блиску змінних зірок.

Хай би там як, велика кількість незалежно проведених вимірювань продовжує розходитися, показуючи нові результати. Експерти вважають, що для пояснення того, що відбувається, науковцям, можливо, буде потрібно придумати нову фізику.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button