Земля

В Австралії знайшли павуків, які будують «вхідні двері» в нори

Австралійські арахнологи виявили цілий рід павуків, які споруджують «двері» з павутини і рослин для своїх нір.

Дослідники дикої австралійської природи з Університету Гріффіта і Музею Квінсленду нещодавно виявили в передмісті Брісбена нову групу павуків з незвичайною особливістю. Членистоногі будують нори, які замикають на імпровізовані «двері», створені з павутини, листя і гілок.

Сидячи за «дверима», які важко відрізнити від навколишнього простору, павуки не тільки ховаються від небезпек, але і підстерігають здобич. Як тільки жертва ненавмисно «подзвонить у двері» — зачепить тонку сигнальну павутинку, восьмилапий мисливець тут же вискочить із засідки і накинеться на «званого гостя».

Виявлена група павуків складається з 20 видів, які вчені вирішили об’єднати в окремий рід з назвою Cryptoforis, що в перекладі означає «загадкові двері». Щоб внести новий рід в міжнародні каталоги, необхідно було переконатися, що його представники володіють унікальними особливостями. Дослідження, яке виявляє ці особливості, опубліковано в журналі Cladistics.

Зовнішні ознаки і характерні для роду «будівельні здібності» вчені розглядали на прикладі виду, виявленого в Брісбені. Еталонний вигляд Cryptoforis hughesae був названий на честь Джейн Хьюз — наукового керівника доктора Уїлсона, який був керівником дослідження. Джейн Хьюз нещодавно вийшла на пенсію, і автори роботи вважають за потрібне віддати данину поваги, присвятивши колезі важливе відкриття.

Дослідження показало, що австралійським ученим пощастило, і вони виявили новий рід незвичайних павуків. Сильні відмінності в зовнішньому вигляді, а також добре заховані нори дозволяють відрізнити рід Cryptofori від інших родів сімейства trapdoor spider (англ.: trapdoor — люк), які мешкають у Східній Австралії.

«Відкриття і опис цієї групи павуків розширюють наші знання про різноманітність австралійської фауни безхребетних, а також є важливим першим кроком до захисту цих невловимих павуків», — сказав доктор Уїлсон.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button