Земля

Всі морські черепахи перетворяться на самок через потепління клімату

Стать морських черепах безпосередньо залежить від того, якою була температура піску на місці закопування яєць. Якщо пісок був теплий, з яйця вилупиться самка, а якщо холодний — самець. Такий взаємозв’язок здається досить цікавим, проте вчені виявили велику небезпеку — якщо температура на Землі продовжить підвищуватися, то всі морські черепахи будуть жіночої статі. Майбутнє черепах залежить від спарювання самців і самок, так що вони, можливо, знаходяться на межі повного вимирання.

Морська черепаха

Дослідження, яке дозволило заздалегідь дізнатися про небезпеки вимирання морських черепах, опубліковано в журналі «Біологія глобальних змін». В його рамках учені намагалися дізнатися, яким буде життя морських черепах в умовах глобального потепління. Предметом їх дослідження стали мешканці морського національного парку Пойлан в Західній Африці.

Дослідники оголосили, що в найгіршому сценарії глобального потепління понад 90% морських черепах в цьому регіоні будуть жіночої статі. Навіть якщо люди зведуть до мінімуму кількість шкідливих викидів і послаблять парниковий ефект, через 20 років частка самок морських черепах складе значні 80%.

На щастя, у головного автора дослідження на ім’я Ана Ріта Патрісіо є хороші новини. Вона нагадала, що у морських черепах завжди є вибір де відкладати свої яйця. Якщо вони будуть гніздитися на зігрітому сонцем піску, з них, зрозуміло, будуть вилуплюватися самки. Але якщо знайдуться ті, хто додумається відкладати яйця в тіні дерев, можливість вилуплення самців сильно збільшується.

Дослідники впевнені в цьому, оскільки провели ефективний, але не дуже гуманний досвід. Вони розташували датчики температури на різні гнізда, а потім розбили по 5 яєць в кожному, щоб дізнатися стать дитинчат. Дійсно, в холодних гніздах було набагато більше самців, ніж самок.

Збільшення кількості жіночих особин морських черепах — це вже не новина. Раніше вчені виявили, що популяція тихоокеанських зелених морських черепах Великого Бар’єрного рифа в останні 20 років майже повністю складалася з самок.

Кнопка «Наверх»