Наука

В Австралії знайшли найбільший гігантський корал Великого Бар’єрного рифа

Морські екологи знайшли біля берегів пальмових островів найбільший гігантський корал Великого Бар’єрного рифа. Його ширина становить 10,4 метра. Про відкриття повідомляє Scientific Reports.

Image by alicia3690 from Pixabay

Корал назвали Muga dhambi, що в перекладі з мови місцевого народу манбарра означає «великий корал». На думку екологів, знахідці понад 400 років.

«Великі корали Porites на острові Гулбуді (Орфей) надзвичайно рідкісні й стійкі», – пишуть у своїй статті морський еколог з Університету Джеймса Кука Адам Сміт і його колеги. «Він пережив знебарвлення коралів, інвазивні види втручань, циклони, сильні відливи й діяльність людини протягом понад 400 років».

У боках корала все ще живуть його творці – водоростеві сімбіоти і зооксантеллати. Але частина його вершини вже порожня. Замість цього тут оселилися зелені губки (Cliona viridis), водорості та інші типи коралів (види Acropora і Montipora), саме їх суперництво за час, що залишився простір утворює на скелеті корала нові чіткі лінії.

Виявлені губки часто зустрічаються на самій бурхливій стороні коралів, де вони піддаються впливу сильніших потоків і полегшують фільтрацію води для бактерій та інших мікробів. Правда, саме губки сприяють руйнуванню корала. Крім того, частина коралових тканин може загинути від впливу сонця під час відливів або теплої води.

Вчені також виявили «смуги напруги» з високою щільністю, зареєстровані в структурі корала, датовані приблизно з 1877 року. Такі смуги з’являються значно частіше через антропогенне глобальне потепління. Але це товариство коралів дуже стійке: воно пережило майже 100 випадків знебарвлення і до 80 великих циклонів за час свого існування, а також погіршення якості води.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button