Всесвіт

Вчені вперше записали звук вітру у Венери

Вчені перевели дані з Венери у звуки – так вони змогли визначити, як потік заряджених частинок взаємодіє з пристроями навколо. Тепер їх можна послухати в вільному доступі.

Космічний апарат BepiColombo, що знаходиться на орбіті Меркурія, записав звуки сонячного вітру на Венері, коли пролітав всього 550 км над поверхнею планети під час маневру, спрямованого на коригування його траєкторії.

BepiColombo – це спільна місія Європейського космічного агентства (ESA) і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), записали звук за допомогою магнітометричного приладу, що дозволило отримати рідкісний погляд на взаємодію між потоком заряджених частинок, що летять від Сонця, тобто сонячним вітром, і щільною атмосферою найближчої сусідки Землі, багатою вуглекислим газом.

Аудіозапис – це не реальний звук, який можна почути в космосі, а так звана соніфікація, переклад даних у звуки, йдеться в заяві ЄКА.

BepiColombo пролетів повз Венеру 10 серпня, всього через день після того, як інший дослідник внутрішньої сонячної системи, Solar Orbiter, зробив своє близьке зближення до космічного об’єкта. Це дозволило вченим вперше провести вимірювання навколишнього середовища навколо Венери з декількох точок.

Solar Orbiter, спільна місія ЄКА і НАСА, має у своєму наборі приладів магнітометр, аналогічний BepiColombo. Він провів власні виміри взаємодії між сонячним вітром і планетою, пролетівши 9 серпня на відстані 8 тис. км.

Дослідники опублікували кілька версій звуків. Перша – це перекладені в аудіозапис дані бортового акселерометра. Ще одна версія – це соніфікація даних магнітометра. Вона демонструє процес взаємодії сонячного вітру з атмосферою планети.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button