Наука

Вчені проаналізували, як людський мозок сприймає красу природних пейзажів

Як людський мозок розуміє, що певний пейзаж гарний? Група дослідників з Інституту емпіричної естетики Макса Планка вирішила відповісти на це питання. Вчені використовували нейровізуалізації, щоб відстежити, як і де думка про прекрасне пейзажі формується в мозку і як вона переходить від візуальних сигналів до активації системи винагороди.

У дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Human Neuroscience, вчені попросили 24 учасники дивитися ролики з природними ландшафтами. У цей час активність мозку кожного добровольця відстежувалася за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ).

«Ми очікували, що естетичні сигнали будуть обмежені системами винагороди мозку, але, що дивно, ми виявили, що вони вже присутні в візуальних областях мозку, коли учасники дивилися відео. Активація сталася в безпосередній близькості від областей мозку, задіяних для розпізнавання фізичних особливостей у фільмах, таких як розташування сцени або наявність руху »,написали вчені.

Дослідницька група передбачає, що, можливо, ці сигнали можуть відображати ранню, елементарну форму сприйняття краси в людському мозку.

«Коли ми бачимо щось понад наших очікувань, локальні ділянки тканини мозку генерують невеликі” атоми “позитивного впливу. Комбінація безлічі таких несподіваних сигналів через зорову систему створює естетично привабливий досвід », – пояснюють учені.

Тобто краса не тільки в очах людини, що дивиться, але і в мозку.

За словами вчених, результати дослідження не тільки сприяє розумінню краси, але також можуть допомогти прояснити, як взаємодія з навколишнім середовищем впливає на відчуття благополуччя людини.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button