Земля

В Австралії знайшли новий вид підземних павуків

Вчені знайшли в Австралії 11 раніше невідомих видів павуків Trapdoor spiders. Павуки цього сімейства називаються прихованими, так як проводять майже все життя під землею, а їх нори схожі на люки, замасковані круглими кришками. Така особливість ускладнює їх пошуки, досі в Квінсленді було знайдено всього лише чотири види.

29ee448ca65706e24c89b4d5fa245bac
Золотисті трапдори були виявлені в лісах і горах штату Квінсленд на територіях від Кейп-Йорка на півночі до Національного парку «Ламінгтон» в південно-східному Голд-Кост.


Павуки, які мешкають поблизу міста Гімпі в Саншайн-Кост, виявилися особливо цікавими. Зазвичай норки трапдорів мають «двері» на зразок пробки, що закриває дірку в ванні. Але у цих павуків кришки нор більше від отворів і стирчать з-під землі у вигляді башточок з маленькими листочками по краях, як у конюшини.

На думку Джеремі Вілсон з Університету Гріффіта, таке архітектурне рішення вимагає від павуків багато зусиль і повинна бути еволюційна причина, по якій вони стали обладнувати свої притулку подібним чином.

Ці павуки живуть у дикій природі до 20 років і є важливою частиною екосистеми, виступаючи в якості регуляторів природних шкідників. Вони також можуть завдати неприємний і болісний укус своїми сантиметровими іклами, якщо їх потурбувати.


Незважаючи на достатню щільність популяції, вони також знаходяться під загрозою зникнення через активний розвиток міст. Як пояснив Вілсон, проблема полягає в тому, що деякі досі невідомі види можуть зникнути раніше, ніж ми дізнаємося про їх існування. Багато трапдорів зустрічаються тільки в одному конкретному лісі або гірській місцевості, і якщо хтось вирішить вивезти ліс у комерційних цілях, то разом з ним не стане і всього виду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button