Гумор

В Австрії знайшли “мобільник шумерів”?

Інтернет цікава штука, де періодично спливають старі новини, які видаються за нові. Зараз всі інтернет ЗМІ, забиті цією “новиною” про знайдений в Австрії артефакт, схожий на глиняну копію стільникового телефону.

Сама “новина” вперше з’явилася в 2012 році і чому вона знову спливла незрозуміло, з урахуванням того, що з походженням цього “стародавнього артефакту” давно розібралися.


Артефакт, дійсно існує, але справа в тому. що він зовсім не древній. Його створили німецькі скульптори Каріна і Карл Вейнгартнери у 2012 році в студії Art Replik Studio. Фото розмістили на своїй сторінці в Facebook з поясненням, що ось так міг би виглядати мобільний телефон у стародавніх шумерів, якби мобільні телефони тоді існували.


Одже, цей “древній артефакт” є сучасним арт-об’єктом. Західні ЗМІ просто взяли фото зі сторінки авторів і розтиражували його з вигаданим описом того, що він був знайдений в Австрії, і запустили цей фейк в мережу. Як можна бачити, незважаючи на те, що походження “артефакту” давно з’ясовано, ця “качка” досі живе.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button