Гумор

Система розпізнавання осіб на основі ШІ ледь не відправила до в’язниці невинну людину

Тепер чоловік подав до суду на поліцію, прокуратуру і окружну в'язницю

Чоловік подав до суду на поліцію Нью-Джерсі, США, в якому звинуватив правоохоронні органи в «вкрай расовому профілюванні». Річ у тім, що йому було пред’явлено звинувачення, і він провів у в’язниці десять днів через помилки програмного забезпечення для розпізнавання осіб.

Fifaliana Joy / Pixabay

Як повідомляє Futirism, в січні 2019 року поліція міста Вудбрідж пред’явила звинувачення у низці злочинів, що включають пограбування магазину і напад при обтяжуючих обставинах, чоловікові, на ім’я Ніджер Паркс (Nijeer Parks). За словами Паркса, він навіть ніколи не бував в цьому місті.

Дізнавшись про ордер на арешт, чоловік поїхав в поліцейську дільницю міста Вудбрідж, щоб прояснити ситуацію. Поліцейські розмовляти не стали – вони відразу ж заарештували Паркса.

Пізніше чоловік з’ясував, що поліція упізнала його за допомогою Clearview AI – спірного програмного забезпечення на основі штучного інтелекту для розпізнавання осіб. Використання системи заборонили в січні 2020 роки після переоцінки її роботи (через рік після арешту Паркса).

Після допиту чоловіка протримали у в’язниці десять днів. Однак суд постановив відпустити підозрюваного, тому, що прокурор не мав ніяких речових доказів проти нього (ні відбитків пальців, ні ДНК або групи крові), крім збігу в базі Clearview AI.

Зараз Паркс подав цивільний позов проти поліції Вудбріджа, прокуратури, мера міста й окружної в’язниці.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button