Екологія

В Індії хочуть повернути ріки назад

Міністр водних ресурсів Індії Ума Бхараті заявила, що влада країни всерйоз задумалися про перекидання вод основних річок в країні в регіони, які найбільше постраждали від посухи.

1e17142808cf2d9589d6f84419b92088

Як повідомляє «Бі-бі-сі», мова йде, в тому числі, про річки Ґанг і Брахмапутра. Крім того, задіяні будуть річки, які отримують воду з льодовиків Гімалайських гор. Від посухи в Індії вже постраждали більше 330 млн осіб. Її причиною стала спека, а температура в більшості районів перевищує 40 градусів Цельсія, і відразу два поспіль слабких сезону мусонних дощів.

Проти цю ініціативу категорично заперечують екологи, заявляючи, що не було здійснено необхідні дослідження і ніхто не знає, чим обернеться цей крок для клімату.

Однак Верховний суд підтримав плани влади. За словами Бхараті, цей проект стане першим у своєму роді з часу здобуття країною незалежності в 1947 році. Поки влада Індії направляє в найбільш постраждалі райони цистерни з питною водою. Крім нестачі води і спеки міста і села зіткнулися з випадками пожеж.

Кнопка «Наверх»
Закрыть