Екологія

Припинення видобутку вугілля не знизить до нуля викиди метану з шахт

Кількість метану, який викидається в атмосферу під час видобутку вугілля, за даними Американського геофізичного союзу, істотно вищий, ніж вважалося раніше. Про це йдеться в новому дослідженні Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії Міністерства енергетики США.

Image by Анатолій Стафичук from Pixabay

За оцінками дослідників, викиди метану від вугільних шахт приблизно на 50% вище, ніж передбачалося раніше. Головний автор наукової роботи Назар Холод вважає, що більш високі показники обумовлені головним чином двома факторами: викидами метану з тисяч покинутих шахт і вищим вмістом метану у вугільних пластах, які стають все глибшими.

Результати мають важливе значення для клімату Землі, тому що метан приблизно в 25 разів потужніший від вуглекислого газу, з точки зору нагрівання. Крім видобутку вугілля, до інших основних джерел викидів метану в усьому світі відносяться водно-болотні угіддя, сільське господарство і нафтогазові підприємства.

Це дослідження є одним з перших, в якому враховується витік метану зі старих занедбаних шахт. Холод зазначив, що при затопленні закритих копалин вода майже повністю зупиняє витік метану протягом приблизно семи років. Але коли покинута шахта закривається без затоплення, як це часто відбувається, метан просочується в повітря десятиліттями.

У той час як метан, вироблений в деяких галузях промисловості, вловлюється і використовується для створення додаткової енергії, його складніше вловлювати на вугільних шахтах, де газ зазвичай становить крихітну частку від загального потоку повітря.

У глобальному масштабі видобуток вугілля скорочується в США і Європі, але швидко зростає в інших частинах світу: в Південно-Східній Азії та Індії. Автори відзначають, що менший видобуток вугілля не призводить до меншої кількості викидів метану.

«У міру закриття вугільних шахт частка вугільних шахт, які були занедбані, але все ще викидають метан, буде тільки збільшуватися», – сказав Холод.

За оцінками дослідницької групи, в 2010 році 103 млрд кубометрів метану було викинуто з діючих підземних і відкритих копалень і ще 22 млрд кубометрів з покинутих шахт. Загальна сума в 125 млрд кубометрів на 2010 рік на 50% перевищує оцінку в 83 млрд кубометрів, отриману Системою даних про викиди Американського геофізичного союзу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments