Фото

В Індії знайдені загадкові глечики, закопані в землю (фото)

Археологи припускають, що це похоронні посудини 

У 2022 році в заповідних лісах Індії знайшли десятки величезних кам’яних глечиків. Артефакти вкопані в землю, а раніше аналогічні кам’яні глечики, були виявлені в Лаосі та Індонезії.

Marco Mitri

Стоянки людей з кам’яними посудинами були вперше виявлені на північному сході Індії в 1929 році Джеймсом Філіпом Міллсом та Джоном Генрі Хаттоном поблизу села Ндунгло на пагорбах Північного Качара, Ассам. Минулого року вчені виявили ще 65 глечиків з пісковика в районі Ассама. Багато з них вище людського зросту!

Marco Mitri

Всього команда археологів виявила сім місць з артефактами. Кам’яні глечики і круглі плоскі камені зустрічаються групами різних розмірів і форм. У деяких місцях розкопок штучно викопані два ставки довгастої форми з незвичайною круглої кам’яною плитою, розташованої в центрі.

Ці посудини десятиліттями залишаються загадкою

Вчені відзначають, що спостерігається чітка закономірність. Наприклад, майже всі кам’яні глечики розташовані на плоских ділянках на вершинах пагорбів.

Marco Mitri

У чотирьох глечиках, які витягли з землі для вивчення, були виявлені черепки, маленька скляна намистина і обвуглені шматочки людської кістки. Археологи також виявили розбиті плити з пісковика, на яких зображені гравюри з тваринами і людськими мотивами. На них зображені свині, птахи, горщик або гарбуз, людське обличчя і кілька мотивів людської фігури навпочіпки.

Marco Mitri

На жаль, але дотепер точно невідомо, хто, коли і навіщо створив ці глечики. Деякі з версій припускають, що це похоронні посудини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button