Технології

В Іспанії побудують 2 ГВт електролізерів, що виробляють зелений водень

Данська інвестиційна група Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) оголосила про початок розробки проєкту Catalina у партнерстві з Enag’s, Naturgy, Fertiberia та Vestas. Партнери збираються побудувати в Іспанії, в автономному співтоваристві Арагон, 5 ГВт сонячних та вітрових електростанцій, які живитимуть 2 ГВт електролізерів, що виробляють зелений водень, повідомляють elektrovesti.net.

Alternative ecology hydrogen concept Фото від Petmal

Після виходу на повну потужність Catalina вироблятиме зелений водень в об’ємах, достатніх для покриття 30% поточного споживання H2 в Іспанії.

Перша черга проєкту Catalina зараз перебуває на просунутій стадії розробки, її будівництво планується розпочати наприкінці 2023 року. Вона складатиметься з 1,7 ГВт вітрових та сонячних електростанцій, а також електролізерів загальною потужністю 500 МВт, здатних виробляти понад 40 тисяч тонн зеленого водню на рік.

Арагон буде пов’язаний з Валенсією трубопроводом, яким зелений водень буде поставлятися на сучасні завод з виробництва «зеленого» аміаку з річною продуктивністю 200 тисяч тонн. Цей аміак буде, у свою чергу, перетворений на «зелені та стійкі» добрива на заводі Fertiberia, учасника консорціуму. Зелений водень також використовуватиметься для декарбонізації інших промислових процесів та підмішування в газові мережі.

У січні 2022 року на чолі з нафтогазовим концерном Repsol в Іспанії стартувала ініціатива SHYNE (Spanish Hydrogen Network), яка націлена на будівництво 2 ГВт електролізерів.

У грудні 2021 року іспанський енергетичний гігант Iberdrola та компанія H2 Green Steel підписали угоду про будівництво заводу з виробництва зеленого водню із встановленою потужністю електролізу 1 ГВт на Піренейському півострові.

У лютому 2021 року Іспанська енергетична компанія Endesa, що належить Enel, повідомила, що планує реалізувати 23 проєкти з виробництва зеленого водню в Іспанії. Ця велика програма спрямована на будівництво 340 МВт електролізерів. Електрику для них поставлятимуть сонячні та вітрові електростанції загальною потужністю 2 ГВт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button