Технології

Газон, що виробляє електрику

Краснодарські біологи розробили газон, який перероблятиме відходи і вироблятиме електроенергію. Перший зелений майданчик подібного роду розіб’ють вже цього літа.

27-04-15-foto-600x450-1

Лабораторний зразок газону може виробляти електрику, якої вистачить для живлення світлодіодного елемента невеликих розмірів. Якщо збільшити площу газону, можна згенерувати більше енергії. Про це розповів один з авторів проекту – біолог Микита Волченко. На перших порах планується розбити газон площею в три або чотири квадратних метра, щоб у догляді за ним не виникало особливих складнощів.

Електрику газон виробляє за допомогою бактерій певного виду. Під кореневою системою рослин знаходиться анод, який служить джерелом електронів. Життєдіяльність бактерій запускає хімічну реакцію, вона впливає на анод. На поверхні розташовуються катоди з графіту, між ними виникає напруга. Рослинам також відведена роль в цьому процесі: вони виступають в якості каталізатора. Бактерії активно розмножуються в кореневищах, а самі рослини переробляють азотні сполуки і поглинають важкі елементи.

Читайте також: Студенти створили екологічно чисту лампу, якій не потрібна електрика

Потужність напруги, яка сьогодні можна отримати від лабораторного газону, – близько 9-12 вольт. На думку Волченко, потенціал розробки набагато більший і він буде оцінений пізніше. Біолог зазначає: ще п’ять років тому і сонячні елементи недооцінювали, вважаючи, що їх можна використовувати або в іграшках, або для енергопостачання приладів на космічних кораблях. Сьогодні ж сонячні панелі отримали широку сферу застосування.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button