Технології

Американські вчені створили штучний м’язовий корсет

У перспективі діячі науки обіцяють позбавити людей від болю у м’язах або зовсім подарувати ідеальне тіло кожній людині. Вчені з університету Дьюка в Дареме успішно імплантували м’язи мишам. Дослідники провели пересадку м’язів від одного гризуна до іншого. В результаті мускулатура дійсно запрацювала. Це в 10 разів збільшило силу скорочень в живому організмі.

foto_cikavosti_09.08.2014-011

Біоінженери з Америки вперше зробили таку заміну м’язів зі стовбурових клітин. Проте головним завданням було не створити, а вживити м’язи в організм. Ненад Бурсак і його колеги довго експериментували з клітинами-«заготовками» і зрозуміли, як «справжні» м’язи справляються з ушкодженнями і відновлюють себе.

Читайте також: Сила є розуму не треба: м’язи людини еволюціонували більше, ніж мозок

Більшість спроб при створенні штучних м’язів провалювалися саме з причини відсутності «спеціальних» клітин. Вони швидко слабшають і приходять в непридатність. Вчені вирішили цю проблему за допомогою створення особливих «ніш» між волокнами м’язів. Усередині них і мешкали стовбурові клітини, які здатні замінити пошкоджені м’язові нитки.

Крім того, в ході експерименту вдалося досягти посилення скорочень м’яза в 10 разів. Це вийшло завдяки об’єднанню волокон в спеціальну систему, яка повторювала пристрій м’язів справжніх мишей. Біологи стверджують, що тканини успішно зрослися, а через два тижні почали заростати капілярами та іншими кровоносними судинами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button