Технології

В Іспанії питну воду отримують буквально з повітря

Іспанська інженер розробив пристрій для вилучення питної води з розрідженого повітря. Автор стверджує, що його метою було постачання посушливих регіонів водою – наприклад, громад Намібії й поселень ліванських біженців.

Автором пристрою для отримання питної води став 82-річний інженер з Іспанії Енріке Вейга. Він створив цю машину ще під час суворої посухи на півдні Іспанії в 1990-х роках. Його розробка використовує електрику для охолодження повітря до тих пір, поки він (воно) не конденсується в воду – той же ефект можна спостерігати при виділенні води на стінках кондиціонерів.

У той час як інші генератори води, що працюють за тим же принципом, для підтримки ефективності потребують високої вологості повітря і низьких температурах, машини Енріке працюють при температурі до 40 ° C і вологості від 10% до 15%.

Тепер ці машини виготовляє компанія Aquaer, яку також заснував Енріке. Вона приносить чисту і безпечну воду громадам в Намібії й ліванському табору біженців. Крім того, до ініціативи Енріке Вейга приєднався в’єтнамський біженець Нхат Вуонг, що проживає у Швейцарії. Він заснував некомерційну організацію Water Inception, яка щодня поставляє в табори 500-літрову машину з водою.

Зараз Нхат Вуонг збирає кошти на установку сонячних панелей, щоб знизити витрати на електроенергію і зменшити вплив проєкту на навколишнє середовище.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button