Технології

Китайські вчені створили прототип двигуна, працюючого на повітряній плазмі і без вихлопів

Китайські вчені створили прототип двигуна, який працює на повітряній плазмі. За словами розробників, такий підхід дозволить знизити обсяги викидів парникових газів і залежність від викопного палива. Про це вони пишуть у своїй статті в журналі AIP Advances.

Команда дослідників з Інституту технологічних наук Уханського університету продемонструвала прототип пристрою, що використовує мікрохвильову повітряну плазму для реактивного руху.

«Головна мотивація для нашої роботи — допомогти людям розв’язати проблеми з глобальним потеплінням, — розповідає Джау Танг, професор Уханського університету. — Негативні явища в навколишньому середовищі виникають, тому що люди використовують двигуни внутрішнього згоряння на викопному паливі для приводних машин, таких як автомобілі та літаки. У нашій конструкції нема потреби у викопному паливі, а значить, немає і викидів вуглекислого газу, що викликають парниковий ефект і глобальне потепління».

Крім твердого тіла, рідини і газу плазма є четвертим станом речовини, що складається з заряджених іонів. Вона існує в таких середовищах, як поверхня Сонця або блискавки на Землі, але її також можна штучно створити. Дослідники придумали, як створити плазмовий струмінь, стискаючи повітря до високого тиску і використовуючи мікрохвильову піч для іонізації потоку стислого повітря.

Цей метод відрізняється від попередніх спроб створення плазмових реактивних двигунів одним ключовим моментом. Інші двигуни, наприклад, використовувані в космічний зонд NASA Dawn, використовують ксенонову плазму, яка не може подолати тертя в атмосфері Землі і тому недостатньо потужна для використання на повітряному транспорті. Замість цього плазмовий реактивний двигун китайських вчених генерує високотемпературну плазму під високим тиском на місці, використовуючи тільки впорскуване повітря і електрику.

Прототип пристрою плазмового струменя може підіймати сталеву кульку вагою 1 кг над кварцовою трубкою діаметром 24 мм, де повітря під високим тиском перетворюється в плазмовий струмінь, проходячи через іонізаційну мікрохвильову камеру. Якщо масштабувати цей пристрій до розмірів реальних установок, тиск тяги прототипу можна порівняти з показниками реактивного двигуна комерційного літака.

Автори працюють над підвищенням ефективності пристрою.

«Наші результати показали, що реактивний двигун на основі мікрохвильової повітряної плазми може бути потенційно життєздатною альтернативою традиційному реактивного двигуна на викопному паливі», — заявив Танг.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть