Головна / Технології / Вчені створили термостат, який не споживає енергії

Вчені створили термостат, який не споживає енергії

Вчені Фуданьского університету створили пристрій, що зберігає температуру певної області, при цьому не витрачаючи на це енергії. Підсумки дослідження були опубліковані в одному з наукових видань.

Термостат функціонує в умовах різниці температур з різних сторін. При збільшенні температури на одному з рубежів області на 30 градусів температура пристрою змінилася тільки на 1 градус. Новинка може застосовуватися для охолодження техніки космічних апаратів — відмінність температур неосвітленої і освітленої сторін космічних об’єктів може складати сотні градусів.

В основі нового термостата лежить думка про те, що деталі мають властивість змінювати свою теплопровідність з температуру. Вчені спроектували термостат, розташований між гарячими і холодними ділянками. За допомогою математичних розрахунків експерти з’ясували, що холодна сторона пристрою може підвищувати теплопровідність вище при заданій температурі і знижувати при низьких, а гаряча сторона — тільки знижувати провідність з високою температурою.

Це дозволяє зберігати велику різницю даних, тим самим підтримуючи температуру. Вчені порівняли пристрій з процесом протікання струму, коли видна різниця потенціалів між кінцями ланцюга. Потрібно підняти опір і заряд буде колишнім.