Технології

Вчені створили термостат, який не споживає енергії

Вчені Фуданьского університету створили пристрій, що зберігає температуру певної області, при цьому не витрачаючи на це енергії. Підсумки дослідження були опубліковані в одному з наукових видань.

Термостат функціонує в умовах різниці температур з різних сторін. При збільшенні температури на одному з рубежів області на 30 градусів температура пристрою змінилася тільки на 1 градус. Новинка може застосовуватися для охолодження техніки космічних апаратів — відмінність температур неосвітленої і освітленої сторін космічних об’єктів може складати сотні градусів.

В основі нового термостата лежить думка про те, що деталі мають властивість змінювати свою теплопровідність з температуру. Вчені спроектували термостат, розташований між гарячими і холодними ділянками. За допомогою математичних розрахунків експерти з’ясували, що холодна сторона пристрою може підвищувати теплопровідність вище при заданій температурі і знижувати при низьких, а гаряча сторона — тільки знижувати провідність з високою температурою.

Це дозволяє зберігати велику різницю даних, тим самим підтримуючи температуру. Вчені порівняли пристрій з процесом протікання струму, коли видна різниця потенціалів між кінцями ланцюга. Потрібно підняти опір і заряд буде колишнім.

Кнопка «Наверх»
Закрыть