Здоров'я

У хронічного болю виявили дев’ять різних типів

Американські вчені показали, що у хронічного болю є дев’ять різних типів.

У хронічного болю виявили дев’ять різних типів / © journals.plos.org

Використовуючи комп’ютерний аналіз карт болю в тілі пацієнтів і його оцінок, вчені з Університету Піттсбурга (США) з’ясували, що хронічний біль розподіляється на дев’ять типів. У дослідженні брали участь понад 21 500 осіб.

«Ми виявили: те, як пацієнт повідомляє про розподіл хронічного болю по тілу, впливає майже на всі аспекти переживання болю, включаючи те, що відбувається через три місяці», – пишуть автори у своїй статті, що вийшла в журналі PLOS One.

Пацієнти відповіли на питання про розподіл болів в організмі і їх інтенсивність. Частина учасників завершила подальшу оцінку болю через три місяці після початкового обстеження. Перша група характеризувалася болями в районі живота, у другій болі спостерігали в районі всієї грудної клітки й частково в ногах, третя відчувала біль в паху і стегнах, четверта – в районі шиї, передпліччя, спини й стегон. Решта повідомляли про болі в різних частинах тіла, в тому числі всіх відразу.

Виявлені моделі розподілу болю можуть передбачати її інтенсивність, якість, вплив на фізичні функції, настрій, сон і вказувати на можливі наслідки для пацієнта. Так, група, яка має біль в попереку з градацій нижче коліна, мала більш серйозні фізичні функціональні труднощі, ніж ті, хто переживав біль в шиї й плечах або в шиї, плечах й попереку. Ці пацієнти заявили, що відчувають менше занепокоєння, депресії й порушень сну, ніж деякі інші групи.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button