Авто

В Ізраїлі придумали технологію випуску масових автомобілів з вуглепластику

Зробити автомобіль легшим і більш технологічнішим, але без серйозного подорожчання - таке могли придумати тільки в Ізраїлі. Там створили нову технологію виробництва деталей з вуглепластику.

Інноваційну технологію запропонувала компанія Plasan, що зробила собі ім’я на випуску бронетехніки.

Plasan

Зробити автомобілі на 45% легше в порівнянні з суцільнометалевими і на 20% знизити масу щодо алюмінієвих кузовів змогли ізраїльські винахідники. Компанія Plasan, яка займається випуском бронеавтомобілів і також виступає підрядником для ряду автомобільних компаній по виробництву вуглепластикових панелей, знайшла спосіб застосовувати карбон так, щоб істотно не збільшувати вартість масових машин.

Plasan

Нова технологія має на увазі створення елементів несучого каркаса з вуглепластикового волокна методом витяжної екструзії, що дозволяє робити легкі, але дуже міцні елементи. Застосовувати їх запропоновано в найбільш навантажених елементах кузова автомобіля, поєднуючи між собою карбонові деталі і інші кузовні панелі з допомогою двоскладових деталей з пресованого алюмінію. Так буде формуватися силовий каркас – днище, боковина і дах автомобіля.

У Plasan підкреслюють, що їх метод виробництва деталей можна впроваджувати на вже існуючих заводах без їх дорогої і тривалої реконструкції. При цьому кожен зекономлений кілограм ваги буде обходитися автовиробникові всього в $ 10, що робить технологію, як зазначає директор Plasan по композитах Ронен Бергер, більш рентабельною для виробництва електромобілів і інших моделей, де критична маса, ніж будь-які інші способи полегшення машини.

Plasan

Ізраїльська компанія зараз запропонувала свою технологію компаніям, що спеціалізуються на випуску перегонних автомобілів, але при інтересі з боку потенційних клієнтів зі сегменту масових машин в Plasan готові і до такої співпраці. За заявою авторів проєкту, інноваційна методика дозволить без проблем випускати сотні тисяч автомобілів щорічно.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button