Здоров'я

Мелатонін може допомогти при лікуванні COVID-19

Штучний інтелект для пошуку лікарських засобів почали застосовувати порівняно недавно. Тепер програма підказала, що хорошим засобом від коронавірусу SARS-CoV-2 буде мелатонін

Дослідники створили алгоритм, який передбачив, що мелатонін – гормон, який регулює цикл сну-неспання і часто використовується в якості безпечного снодійного – може допомогти при лікуванні COVID-19.

Нова хвиля коронавірусу змушує медичну спільноту шукати препарати, що полегшують перебіг хвороби. Створення нових ліків вимагає багато часу і грошей, тому все частіше лікарі шукають способи використання існуючих препаратів для лікування COVID-19. Зокрема, для лікування цієї інфекції сьогодні використовується протималярійний препарат гідроксихлорохін.

Тепер дослідники з Клініки Клівленда виявили, що перспективним з’єднанням для лікування коронавірусної інфекції є мелатонін – гормон, який відповідає, зокрема, за регулювання циклу сну-неспання. Знайти нові ліки дослідникам допомогла платформа штучного інтелекту. В ході роботи вчені зібрали електронні медичні картки пацієнтів Клініки Клівленда, щоб виявити клінічні прояви й патології, характерні для COVID-19 і інших захворювань.

Дослідники використовували алгоритм, щоб обчислити, наскільки схожі білки, що виробляються організмом при COVID-19 з 64 білками, асоційованими з іншими захворюваннями. Вчені виявили, що білки, асоційовані з респіраторним дистрес-синдромом і сепсисом – двома основними причинами смерті у пацієнтів з важким перебігом COVID-19 – були тісно пов’язані з декількома білками, виробленими при SARS-CoV-2.

В результаті автори показали, що білки, асоційовані з легеневими, аутоімунними і неврологічними захворюваннями близькі за своєю будовою до білків COVID-19. Використовуючи ці дані, дослідники змогли скласти список з 34 препаратів, котрі потенційно можуть впливати на перебіг інфекції. Найефективнішим, згідно з алгоритмом штучного інтелекту, виявився мелатонін. Тепер вчені планують перевірити, який вплив матиме цей гормон на перебіг хвороби в реальному житті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button