Технології

Створено наручний атомний годинник

Американська годинникова компанія Bathys Hawaii представила прототип наручного атомного годинника. Пристрій одержав назву «Цезій-133» і не потребує зовнішніх джерел для високої точності роботи.

Хронометр збивається за 1000 років всього на одну секунду. За словами засновника компанії доктора Джона Паттерсона, технологія, за якою створено годинник, здавалася неймовірною ще 10 років тому, коли ніхто не припускав, що атомний годинник вийде стиснути до такого розміру.

У чіпі уміщається лазер, нагрівач, порожнина з цезієм, мікрохвильовий фільтр і фотодіодний детектор. Безпрецедентного рівня точності вдалося досягти, використовуючи ті ж принципи, що використовуються в «головних» атомних годинниках Національного інституту стандартів і технологій США.

Циферблат у годинника звичайний аналоговий. В якості джерела живлення виступають літій-іонний акумулятори. На даний момент творці наручних атомних годин працюють над тим, щоб зменшити їх розмір і збільшити термін роботи від одного заряду акумулятора. Приблизна вартість «Цезію-133» складе 12 тисяч доларів.

[youtube]6hC-XKBcUI0[/youtube]

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments