Земля

В океані виявлено «Чорну колючу акулу-ніндзя»

У Тихому океані виявлено новий вид акули роду чорних колючих акул. Її шкіра – вугільно-чорного кольору. Також у риби менше фотофор (органів світіння), ніж у інших представниць даного роду.

bc568b6060d14b88b4be5463b64c75d6

Вчені охрестили новий вид «Чорна колюча акула-ніндзя». Автори незвичайної назви – юні двоюрідні брати однієї з учених, що входила в групу з вивчення знахідки. Ці акули водяться біля узбережжя Центральної Америки на глибині від 836 до 1443 метрів. Детальний опис тварини приведено в журналі Journal of the Ocean Science Foundation.

На думку вчених, світло, що випускається акулою, якраз достатньо для того, щоб відкидати тінь і ховатися в ній, що робить тварина малопомітними. На даний момент помічено вісім особин акули-ніндзя, першу з яких описали в 2010 році. На основі цих описаних особин і був виділений новий вид.

Нагадаємо, що раніше інші дослідники встановили, що у каліфорнійської роздуваючої акули, або каліфорнійської кішкоголової акули (Cephaloscyllium ventriosum), в шкірі містяться флуоресцентні білки, які активуються завдяки синьому кольору океану, що робить їх видимими для інших акул цього виду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button