Здоров'я

Антибіотики: коли шкоди більше, ніж користі

Ваша мама була права: іноді хворобою треба просто перехворіти.

Зазвичай все відбувається наступним чином: ви лягаєте спати з легким першіння в горлі і прокидаєтеся з стравоходом, по відчуттях нагадує наждачний папір. Ви вирушаєте до лікаря, здаєте аналізи, і вам виписують антибіотик.

Те, що лікар прописав, вірно? Тільки за умови, що рецепт не виходить за рамки допустимого. Дані дослідження показали, що виписують антибіотики пацієнтам з хворим горлом у 60% випадків, тоді як ці показники повинні бути в районі 10%.

Антибіотики — дуже ефективна річ, вони вбивають шкідливі бактерії, запобігаючи їх розмноженню і допомагаючи організму в боротьбі з хворобою. Але паралельно вони вбивають і хороші бактерії, що може нанести вагомої шкоди здоров’ю. Лікарі не втомлюються повторювати, що антибіотики корисні тільки при бактеріальних захворюваннях, в іншому випадку їх дія йде на шкоду хворому.

Які хвороби мають бактеріальний характер? Пневмонія, важкі форми синуситу (тривають більше 10 днів), вушні інфекції і ангіна. Інші захворювання, наприклад, поширені застуда, грип і навіть гострий бронхіт не звернуть на антибіотик ніякої уваги. Ми розповімо про 3 випадках, коли ці ліки замість користі приносить шкоду.

Читайте також: 

Кишечник вам цього не пробачить. Можливо, ніколи

Ви ніколи не помічали, як антибіотики прискорюють процеси в кишечнику? А все тому, що вони вступають в бій з усіма бактеріями, що трапляються на їх шляху — хорошими і поганими, виводячи з ладу роботу флори кишечника. І хоча багато хто відчувають поліпшення травлення після закінчення курсу антибіотиків, деякі люди так ніколи і не відновлюються. Дослідження Американського журналу гастроентерології з’ясувало, що учасники, які приймали антибіотики тричі за останні 5 років, в 1,5 рази частіше розвивали в себе синдром роздратованого кишечника — особливо виразковий коліт і хвороба Крона.

Талія теж

Ви, мабуть, вже чули, що в неорганічному м’ясі присутні антибіотики. Але чи знаєте ви, для чого вони там? Для того, щоб корови і кури швидше набирали вагу, швидше перероблялися на м’ясо (вчені до цих пір не впевнені, як це працює, але це працює). Те ж саме може відбуватися і з вашим тілом. Дослідження, опубліковане у Міжнародному журналі, що вивчає ожиріння, з’ясувало, що антибіотики, прийняті в дитинстві, не тільки позначаються на наборі ваги у дітей, але і в наборі ваги протягом наступних років.

Вчені виявили, що діти, які проходили 7 курсів антибіотиків до 15 річного віку важили в середньому на 1,5 кг більше однолітків, які не мали справи з антибіотиками. Крім цього, прийом антибіотиків демонструє зв’язок з розвитком діабету 2 типу (ризик-фактором якого є надмірна вага). В учасників дослідження, брали більше 5 курсів антибіотиків, ризик цього захворювання збільшувався на 53%.

А, можливо, і мозок

Ви ще не втомилися від нескінченних нагадувань про зв’язок кишечника з мозком? Тоді заздалегідь просимо вибачення: коли антибіотики знищують бактерії в кишечнику — і погані, і хороші — вони впливають і на стан мозку. Згідно з дослідженням Журналу клінічної психології, всього один курс антибіотиків може підвищити ризик появи депресії і тривожності. З кожним новим курсом цей ризик збільшується. Вчені помітили, що в учасників з прийомом більше 5 окремих курсів антибіотиків, депресія і тривожність діагностувалися на 50% частіше.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button