Головна / Земля / Креветки можуть оживати після глибокого замороження

Креветки можуть оживати після глибокого замороження

Американський біолог знайшов у крижаній печері креветку довжиною не більше 2-х см. Виявилося, що крихітна ракоподібна витримує глибоку заморозку і повертається до життя після неї. Крім того, незважаючи на відсутність очей, креветка реагує на світло.

87a4071750b6a0dc221250b8b77f7b92
Як пише New Scientist, біолог з Нью-Йорка Луїс Еспінаса під час прогулянки зі своїм сином знайшов невелику креветку, що мешкає у крижаній печері. За словами вченого, він вперше бачив печерного жителя, пристосованого до заморожування.

Крижані печери, де мешкали креветки, були тектонічними і були утворені в результаті появи тріщин в гірській породі. Сніг і холодне повітря проникало в печери через тріщини у верхній частині. У результаті стіни і підлога в них виявилися покриті льодом.

Біологи провели ряд експериментів в лабораторії, в ході яких з’ясували, що креветки могли вижити після того, як були заморожені в твердих блоках льоду протягом кількох годин.

За припущенням вчених, в природних умовах креветки можуть провести у глибокій заморозці значно більше часу, якщо протягом декількох тижнів скорегують свою фізіологію і підготуються до зими.

Вижити в умовах низьких температур креветкам допомагають такі захисні речовини, як гліцерин, різні цукру і амінокислоти, що заповнюють організм ракоподібних.

Крім того, біологи виявили, що  безокі креветки реагують на світло. Учені поки не знають, що саме ці істоти використовують замість очей, але перші експерименти показують, що ці структури розташовані на головах ракоподібних.