Наука

В океані знайшли загадкового монстра (відео)

Еволюція часто перетворює глибоководних створінь у незвичайних істот, які нам, мешканцям поверхні, здаються прибульцями з іншого світу. Нещодавно вчені пощастило: їм вдалося зняти унікальні кадри того, як полює незвичайний глибоководний хижак.

Що буде, якщо схрестити пелікана з вугром? Ви здивуєтеся, але подібний гібрид і справді мешкає у Світовому океані. Вугор-пелікан (лат. Eurypharynx pelecanoides) — відрізняється довгим змієподібним тілом і величезною головою, яка вміє роздуватися як повітряна куля. Його можна зустріти на глибині від 500 до 3000 метрів в тропічних і навіть помірних морях. Вести фотозйомку на таких глибинах вельми проблематично, а тому до недавнього часу у вчених практично не було відомостей, які підказали б їм, чому істота виглядає так дивно.

Але тепер морські біологи стали на крок ближче до розгадки цієї таємниці. Команда дослідників занурилася на глибину 1000 метрів в Атлантичний океан в спеціальному апараті приблизно в 1500 км від узбережжя Португалії — неподалік від Азорських островів. Спочатку вчені вважали, що вугри-пелікани роздувають свої голови, щоб сформувати свого роду ловчий «мішок», у який потім потрапить здобич. Інша теорія полягала в тому, що завдяки цій своїй особливості тварина просто створює великий отвір, у який зі струмом води потрапляє дрібна здобич.

Однак реальність як завжди виявилася набагато цікавішою. Нове відео свідчить про те, що насправді вугри-пелікани — це жорстокі хижаки, які активно ведуть полювання. Вони досліджують свої угіддя і, виявивши здобич, роздувають свої голови максимально широко, щоб збільшити шанс проковтнути її. У майбутньому вчені сподіваються провести ще кілька сеансів відеозйомок і дізнатися більше про те, як живуть і розмножуються ці дивовижні істоти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button