Наука

Генна терапія відновлює пошкодження міжхребцевих дисків

Вчені представили результати доклінічних досліджень нового лікування, що ґрунтується на доставці певних молекулярних компонентів до пошкодженої тканини для її відновлення. Експерименти показали багатообіцяючі результати в регенерації тканини дисків, а також зниження больових симптомів.

by @freepik

Дегенерація міжхребцевих дисків залишається серйозною проблемою для людей середнього та похилого віку. Вважається, що близько 40% випадків болю в попереку спричинені саме зносом дисків. Сьогодні у лікарів немає ефективних інструментів для відновлення тканини міжхребцевого диска, тому вчені шукали способи для вирішення цієї проблеми.

Вчені з Університету штату Огайо стали працювати з позаклітинними везикулами, що виділяються клітинами різних тканин у кровотік та інші біологічні рідини. Вони використовували донорські клітини і модифікували їх таким чином, щоб везикули, що виділяються, несли всередині себе білок FOXF1, який дуже важливий для росту і розвитку тканин.

Лікування протестували на моделях мишей з дегенерацією дисків, що розвинулася внаслідок травми. Відзначено безліч поліпшень: пошкоджена тканина показала ознаки регенерації, включно з виробленням необхідних білків для підвищення гнучкості та стійкості до навантажень. Одночасно з цим знизився рівень болю.

Автори планують, що лікування має стати одноразовим. “Пошкоджена клітина переходить у більш здоровий стан і зазвичай це перетворення не є тимчасовим”, – прокоментували вони. Безпека підходу пояснюється тим, що навантажені інструкціями позаклітинні везикули не несуть ризику виникнення небажаної імунної відповіді.

Попереду серія доклінічних експериментів на моделях старих мишей, які мають підтвердити ефективність терапії з віком. У перспективі лікування має замінити регулярний прийом опіоїдів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button