Фото

В оранжереї Запорізького ботанічного саду квітне жасмин (фото)

В оранжереї Запорізького ботанічного саду квітне жасмин.

Фото: Суспільне

В оранжерейному комплексі Запорізького міського ботанічного саду квітне голоквітковий жасмин. Співробітники саду кажуть, що квіти цього жасмину можна побачити лише раз на рік і з’являються вони раніше листя – ще взимку.

У ботанічному саду нині квітне лише один кущ жасмину з шести, пише Суспільне Запоріжжя.  Квіти голоквіткового жасмину мають жовтий колір, діаметром близько 2,5 см.

В оранжереї Запорізького ботанічного саду квітне жасмин (фото)
Фото: Суспільне

“Вони з’являються раніше за листя, тому чагарник і отримав таку назву голоквітковий – розповідає лаборант Запорізького міського дитячого ботанічного саду Олександр Хвостов. Рослина стійка до холодів, не боїться морозів до -10°С.

Це досить цікаве явище і велика кількість людей, наших містян, приходить подивитися на нього. Квітнення його затяжне, починаючи від закладення квіткових бруньок до закінчення квітіння приблизно десь півтора місяці. У більшості рослин, які опилюються комахами, є запах, який вони виділяють. Але ця рослина вітроопилююча, тому, звичайно, запаху вона не має”, – додає Хвостов.

Жасмин голоквітковий доквітне за 2-3 тижні. Окрім цієї рослини зараз у ботанічному саду квітнуть камелії та азалії. А вже з березня почнуть розпускатися проліски – розповідають співробітники ботанічного саду.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button