Земля

В Європу нагрянуть небезпечні комарі

Глобальне потепління спровокує міграцію азійських тигрових комарів та жовтолихоманих комарів, які передають небезпечні тропічні хвороби. Від їхніх укусів можуть постраждати півмільярда чоловік, повідомляє S?ddeutsche Zeitung.

Зі зміною клімату почалася велика міграція комарів – вони знаходять сприятливі умови життя в нових регіонах планети. Комарів охрестили найстрашнішими вбивцями людей: ці кровоссальні комахи передають віруси та інші патогенні мікроорганізми. Денге, чікунгунья, зіку, вірус західного Ніла, жовта лихоманка, малярія – екзотичні хвороби можуть стати небезпечною реальністю для європейців.

Наприклад, на півдні Німеччини в 2017 році експерти вже виявили азійських тигрових комарів. За прогнозами, через 30 років ці комарі поширяться по всій Німеччині.

У найближчі десятиліття в зв’язку зі зміною клімату цих небезпечних кровопивць можна буде очікувати у багатьох регіонах світу. Вчених турбує той факт, що навіть за 1-3 літніх місяці обидва види можуть різко розмножуватися і викликати гострий спалах небезпечних захворювань. А в умовах потепління клімату комарі можуть поширювати патогенні мікроорганізми майже половину року.

В залежності від ситуації і розвитку сценарію в Європі жертвами жовтої лихоманки, яку переносять жовтолихоманні комарі, можуть стати від 150 до 470 мільйонів чоловік. А від тигрових комарів постраждають від 230 до 440 мільйонів європейців.

Якщо зміна клімату продовжиться безконтрольно, то в деяких частинах світу для тигрових комарів буде занадто спекотно. Комфортна для них температура – не вище +29. При більш високій температурі припиняється розповсюдження патогенних мікроорганізмів. У значної частини Південно-Східній Азії, Африки і басейну Амазонки рівень зараження від тигрових комарів знижується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button