Земля

Вирощування ГМО-культур може врятувати клімат планети

В рамках зусиль з популяризації ГМО вчені провели нове дослідження. Вони довели, що використання модифікованих культур допоможе зупинити зміну клімату.

Image from Canva

Деякі види генетично модифікованих культур, такі як кукурудза та соя, вирощуються в багатьох країнах, але не в Європі. Автори нового дослідження впевнені, що основні причини — проблема суспільного визнання і політичні перешкоди. Вчені прагнуть змінити ситуацію і зробити ГМО-культури більш популярними.

У своїй роботі вони використовували глобальні сільськогосподарські дані та оцінки врожайності ГМО-культур, щоб змоделювати, як розширення впровадження технологій в Євросоюзі вплине на виробництво, землекористування та викиди парникових газів. Дослідження показало, що більш широке використання генетично модифікованих культур в ЄС запобіжить викидам 33 млн тонн еквівалента CO2. Це еквівалентно 7,5% щорічних викидів парникових газів від сільського господарства по всій Європі.

На сільське господарство припадає близько 25% всіх викидів парникових газів у світі. Велика їх частина припадає на тваринництво і використання добрив. Проте більше третини викидів у сільському господарстві пов’язано із землекористуванням, особливо перетворенням лісів та інших природних заповідників у сільськогосподарські угіддя. Все – для задоволення зростаючого глобального попиту на продукти харчування та корми. Використання ГМО-культур може поліпшити ситуацію, впевнені автори нового дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button