Земля

У похованні скам’янілостей в Уельсі знайдено понад 170 видів древніх тварин (фото)

В Уельсі знайшли одне з найбагатших поховань скам’янілостей ордовицького періоду палеозойської ери. Дослідження опубліковано в журналі Nature Ecology and Evolution.

Міжнародна група палеонтологів під керівництвом дослідників з Національного музею Уельсу вивчила поховання скам’янілостей Касл-Бенк, розташоване недалеко від міста Лландріндод-Уелс. Породи містять викопні верстати понад 170 видів різних тварин, в тому числі зі збереженими м’якими тканинами.

Дослідники виявили нове поховання під час ковідної самоізоляції на приватній території, розташованої недалеко від міста Лландріндод-Уелс. Точне місце розташування формації тримається в таємниці, щоб захистити палеонтологічний пам’ятник для проведення досліджень.

Приклади знайдених копалин останків: трубчасте тварина з двома довгими щупальцями і витягнутим м’яким тілом (зліва) і морська зірка (справа). Зображення: Amgueddfa Cymru – Museum Wales

Гірські породи, в яких були знайдені скам’янілості, сформували з осадових відкладень під водою в ордовицькій період, понад 460 млн років тому. У цей час територія, яку зараз займають центральні райони Уельсу являли собою дно океану з декількома виступаючими над водою вулканічними островами.

Більшість знайдених тварин були маленькими (від 1 до 5 мм), і багато хто з них були або повністю м’якими за життя, або мали жорстку шкіру або екзоскелет. Серед них безліч різних черв’яків, два види черепашок, дві різні морські зірки і примітивний «мечехвостий краб». Гілка генеалогічного древа, до якої відноситься людина, також присутня у вигляді примітивних безщелепних «риб», званих конодонтами.

Комахоподібна морська тварина, що існувало за мільйони років до появи перших комах. Зображення: Amgueddfa Cymru – Museum Wales

Дослідники відзначають, що частина знахідок є наймолодші відомі зразки деяких незвичайних груп тварин, наприклад, членистоногих динозаврів Mieridduryn bonniae з незвичайним хоботком, лускатих молюсків віваксія і інших. Багато з них були відомі тільки з набагато старіших порід, датованих кембрійським періодом. Інші знахідки представляють перші зразки раніше неописаних видів.

Хоча у світі існує безліч відомих поховань скам’янілостей, знахідка м’яких тканин цього періоду — рідкісна подія, як правило дослідникам доводиться вивчати тільки тверді панцири, кістки і скелети. Відкриття безлічі м’якотілих скам’янілостей допоможе краще вивчити все різноманіття стародавнього життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button