Екологія

В Україні через глобальне потепління вже через 20 років може зникнути зима

 

Глобальне потепління і викликані ним кліматичні зміни вже в найближчі двадцять років можуть призвести до того, що зими в Україні більше не буде.

Про це заявив керівник Укргідрометцентру Микола Кульбіда, передає novosti-n.org.

«Глобальне потепління позначиться на Україні досить відчутно, – каже він. – Всього за останні кілька років температура у нас підвищилася на 1,6 – 1,7 градуса.”

За його словами, щорічно у середньому на 10-15 днів збільшується теплий літній період, а зимовий — скорочується. «Якщо все так і буде продовжуватися, то не виключено, що через 20-25 років зими в Україні взагалі не буде», — пояснює голова Укргідрометцентру.

Водночас Микола Кульбіда зазначив, що цього року в Україні буде найбільший урожай зернових за всю історію, починаючи від Київської Русі.

Цьому сприяють хороші погодні умови, які були під час посівної. Зокрема очікується найбільший урожай кукурудзи та озимих культур. «Якщо говорити про загрози глобального потепління для аграрного сектору нашої держави, то вони є, але сучасні технології дозволяють уникати негативних наслідків», – каже він.

За 30 років незалежності клімат України зазнав значних змін. Аномально високі температури, тривала спека, посухи, лісові пожежі, руйнівні зливи, паводки та інші екстремальні погодні явища стали буденністю.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button