Екологія

Дослідження: мікропластик в Атлантиці може важити 21 млн тонн

Експедитори під час дослідження, проведеного Національним центром океанографії Великобританії, вичерпали шари верхніх 200 м океану під час дослідницької експедиції в середині Атлантики. Вчені виявили, що в Атлантичному океані плаває від 12 до 21 млн тонн крихітних пластикових фрагментів. Такої кількості пластику вистачило б для повного завантаження майже 1 000 контейнеровозів, повідомляє BBC News.

Abstract photo created by freepik – www.freepik.com

Дослідники використовували пристрій для фільтрації океанської води на предмет дрібних фрагментів пластика, які вони могли зібрати.

Доктор Катя Паборсава з Національного центру океанографії, яка очолювала дослідження, заявила, що, вимірюючи масу дуже маленьких пластикових частинок у верхніх 5% океану, вона і її колеги можуть оцінити «навантаження пластика на всю Атлантику». Цифри, які отримали вчені, набагато більші за очікувані.

“Раніше нам не вдавалося збалансувати кількість пластику, яке ми знайшли в океані, з тією кількістю, яка, як ми думали, ми «відправили». Це тому, що ми не вимірювали найдрібніші частинки,” – твердить Доктор Катя Паборсава з Національного центру океанографії

Експедиція по дослідженню пластику перетнула Атлантичний океан. Під час своєї експедиції – від Великобританії до Фолклендських островів – вчені виявили до 7 000 часток на кубічний метр морської води.

Вони проаналізували свої зразки на предмет трьох найбільш часто використовуваних і полімері, яких найбільш часто викидають – поліетилену, поліпропілену і полістиролу, які часто використовуються в упаковці.

Найчастіше пластик використовується в упаковці: його зазвичай використовують тільки один раз, перш ніж викинути.

Отримані дані, як сподівається команда, допоможуть майбутнім зусиллям по вимірюванню екологічного та екологічного збитку від цього виду пластику.

Там, де старі звалища піддаються ерозії морем, навіть похований пластик може потрапити в морське середовище.

Професор Джеймі Вудворд, експерт по пластиковому забруднення з Університету Манчестера, повідомив BBC News, що результати підтверджують більш ранні дослідження, згідно з якими мікропластичне навантаження в океанах набагато вище, ніж передбачалося.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button