Екологія

З’ясувалося, скільки птахів гине від вітрогенераторів

Вітрогенератори, які виробляють «чисту» енергію, завдають природі істотну шкоду. Як з’ясували вчені, тільки в США щороку вони вбивають понад півмільйона птахів.

Здається, що лопаті вітрогенераторів рухаються повільно, але це не так. Їх кінчики можуть досягати швидкості обертання 288 км/год, і птахи, які пролітають поруч з ними, неминуче гинуть. Головним чином жертвами «екологічно чистої енергії» стають орли, яструби й сови. Не уникають цієї долі і кажани — їх тільки в одному штаті Пенсільванія від вітряків гине близько 10000 особин на рік.

Підвищений ризик для хижаків пов’язаний ще і з тим, що під час польоту вони спрямовують свій погляд вниз у пошуках здобичі, і тому рідко дивляться вперед у напрямку польоту. А крім того, еволюція не заклала в них здатність уникати таких «хижаків», якими в цьому випадку є лопаті турбін.

До ще більших трагічних наслідків для пернатих призводить та обставина, що вітряні електростанції нерідко будуються уздовж пташиних міграційних маршрутів. Як повідомляється в дослідженні, станцією з найбільшою кількістю смертей у США є Пассо Альтамонт, розташованої в Каліфорнії. Щорічно там гине понад 10000 птахів, в основному хижих і охоронюваних законом перелітних птахів.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»