Екологія

В Україні потенціал офшорної вітроенергетики сягає 250 ГВт потужності

 

Україна може встановити офшорні вітрові електростанції потужністю 250 ГВт. Про це повідомила представниця Української вітроенергетичної асоціації Катерина Книш, коментуючи дослідження Інституту відновлювальної енергетики НАН України в ході вебінару «Офшорні вітроелектростанції в Чорному морі: Україна та Туреччина», передає expro.com.ua.

«Щорічне виробництво електричної енергії офшорними вітровими електростанціями може у середньому складати 984 млрд кВт-год, — каже вона. – Водночас, згідно із дослідженням NREL (National Renewable Energy Laboratory), потенціальна можлива потужність офшорних ВЕС в Україні становить 146 ГВт».

Сумарний потенціал вітрової енергетики в Україні сягає, згідно з дослідженням ІВЕ НАН України, 688 ГВт встановленої потужності, а згідно з дослідженнями IRENA та NREL – 466 ГВт.

За словами представниці «Української водневої ради» Анастасії Кудрі, Україна зможе виробляти 219 млрд кубічних метрів (19,5 млн тонн) «зеленого» водню, використовуючи потужності офшорної вітроенергетики.

«Найбільш привабливим способом транспортування «зеленого» водню є використання річки Дунай для його переміщення – «зелений» водень може бути транспортований щонайменше до 5 країн, — зазначила вона. – Сьогодні ведуться переговори з країнами ЄС та країнами Дунайського басейну щодо транспортування водню».

Для розвитку офшорної вітроенергетики в Україні, як зазначила юрист Asters Марта Галабала, може бути створено окреме законодавство (Offshore Energy Law), яке покращить привабливість до інвестицій у цей сектор. Така практика вже використовується у Великій Британії, Німеччині та Польщі.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button