Здоров'я

Вчені довели, що інтервальне голодування не є найефективнішим способом втрати ваги

Нове дослідження ставить під питання ефективність інтервального харчування з голодуванням. В ході нової роботи вчені встановили, що традиційний метод з підрахунком калорій є більш дієвим способом скинути зайву вагу.

Останнім часом в Інтернеті поширені системи харчування, які пропонують людям «їсти з перервами» в кілька днів. На сьогодні дані про ефективність інтервального голодування в порівнянні з більш традиційними дієтами, які спрямовані на зниження споживання калорій, були обмежені. Нове дослідження групи фізіологів з Університету Бата, Англія, доводить, що в такому голодуванні немає «нічого особливого».

Для свого дослідження вчені набрали людей, які були розділені на три групи:

1 група: дотримувалася інтервального голодування (протягом дня), а на наступний день після нього з’їдала на 50% менше норми;
2 група: не голодувала, але знижувала добову калорійність щодня на 25%;
3 група: також дотримувалася інтервального голодування, але на наступний день з’їдала 100% від своєї денної норми.

Учасники у всіх трьох групах споживали в середньому близько 2000-2500 ккал в день на початку дослідження. Протягом тритижневого періоду дві групи з обмеженим споживанням калорій (1,2) знизили цей показник в середньому до 1500 — 2000 ккал.

В результаті 2 група втратила 1,9 кг за три тижні, сканування тіла показало, що ця втрата була майже повністю пов’язана зі зменшенням вмісту жиру в організмі. 1 група втратила 1,6 кг, але тільки половина цієї втрати була викликана зменшенням жирових відкладень, інша частина була м’язовою масою. Втрата ваги в 3 групі майже не відбулася.

Професор Джеймс Беттс, керівник дослідження, пояснює “багато людей вважають, що дієти, засновані на голодуванні, особливо ефективні для схуднення, або що ці дієти мають особливі метаболічні переваги для здоров’я, навіть якщо ви не втрачаєте вагу. Але переривчасте голодування не чарівна паличка, і результати нашого експерименту показують, що в голодуванні немає нічого особливого в порівнянні з більш традиційними дієтами».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button