Екологія

В Україні встановили вимоги до енергоефективності будівель

Міністерство розвитку територіальних громад і територій України вперше встановило мінімальні вимоги до енергоефективності будівель.

Про це йдеться у відповідному наказі Мінрегіону № 260 від 27.10.2020, який вже набув чинності, передає ecotown.com.ua.

“Встановлення мінімальних норм енергоефективності будівель матиме економічний ефект не тільки для держави, оскільки дозволить ефективно використовувати енергоресурси, а й для власників житла і приміщень, які зможуть економити на комунальних платежах, – заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов 15 січня. – Це дозволить проводити термомодернізацію будівлі поетапно, а власникам більш ефективно спланувати бюджет і подальші роботи для отримання класу енергоефективності об’єкта не нижче “С”.

В Україні мінімальні вимоги до енергоефективності будівель були розроблені Мінрегіоном за участю Держенергоефективності.

«Мінімальні вимоги щодо енергоефективності – це загальновживана практика ЄС, – зауважив т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура. – Дотримання зазначених норм буде стимулом до підвищення рівня енергоефективності у будівлях, економії енергоресурсів та витрат».

Класу «С» потрібно дотримуватися при новому будівництві та реконструкції, що веде до зміни функціонального призначення будівлі.

Крім цього, мінімальні вимоги встановлено до питомого енергоспоживання при опаленні та охолодженні, опору огороджувальних конструкцій будівлі та до енергоефективності інженерних систем.

Як пояснив Костянтин Гура, споживання енергії у будинках, зведених з дотриманням мінімальних вимог енергоефективності, буде меншим, ніж у більшості існуючих будівлях. «Платіжки мають бути меншими, ніж у будинках, які побудовано за старими нормами, – зазначив він. – Крім цього, будівля із високим класом енергоефективності має довший термін експлуатації».

У Міністерстві окреслили низку винятків, до яких не застосовуватимуться мінімальні вимоги до енергоефективності, передає interfax.com.ua. Серед таких назвали індивідуальні житлові будинки, історичні будівлі промислового, сільськогосподарського призначення, об’єкти транспорту, енергетики і оборони, а також виконання будівельних робіт з відновлення окремих конструкцій будівель і споруд.

Розрахунок мінімальних вимог енергетичної ефективності будівлі визначається наказом Мінрегіону від 11 липня 2018 року №169 «Про затвердження Методики визначення енергетичної ефективності будівель» із врахуванням змін, затверджених наказом Мінрегіону від 27 жовтня 2020 року №261.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button