Земля

Загадкові черепа в печерах Мексики перевернули уявлення про корінні народи Америки

Чотири древніх черепи, виявлені в 2020 році в затоплених мексиканських печерах, змусили археологів серйозно засумніватися щодо того, коли на території сучасної Америки з’явилися перші люди.

Нині панує гіпотеза про те, що стародавні переселенці заселили Північну і Південну Америки в останню чергу, поступово перетинаючи Берингову протоку в бік Аляски під час останнього льодовикового періоду. Заведено вважати, що в основному це були переселенці з Азії. Однак на території Північної Америки було знайдено занадто мало останків, вік яких перевищував хоча б 15 000 років, а тому всі гіпотези про переселення наших далеких предків були поставлені під сумнів.

Однак недавно група дослідників виявила в вапнякових печерах Кінтана-Роо чотири загадкових черепи, жоден з яких не був схожий на інші. Якщо порівнювати їх з анатомією сучасних людей, то найстаріший череп нагадує будовою голову жителя Гренландії чи Аляски, в той час, як другий за віком череп безумовно схожий на череп сучасного європейця.

Далі більше. Третій череп несе на собі риси мешканців Південної Америки, а найостанніший нагадує метиса сучасних азіатів і корінних американців. У світлі цих обставин автори дослідження припускають, що насправді в давнину представники різних народів стікалися в Америку з усіх куточків земної кулі. Однак час ішов, і поступово населення ставало все більш і більш однорідним.

Втім, поки це теж всього лише гіпотеза. Вчені визнають, що на основі вибірки всього з чотирьох черепів не можна судити про історію величезного народу, але ігнорувати нові дані було б нерозумно.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button