Екологія

Через зміни клімату 5 мільярдів людей можуть зіткнутися з нестачею води

 

З нестачею води можуть зіткнутися 5 мільярдів людей через зміни клімату.

Про це йдеться у доповіді «Стан кліматичного обслуговування у 2021 році: Водні ресурси”, яку випустила Всесвітня метеорологічна організація, передає public.wmo.int.

«Вода з кожним роком стає все більш цінним ресурсом, — зазначають в організації. – Зміна клімату призводить до збільшення кількості небезпечних кліматичних явищ, пов’язаних з водою, таких як повені та посухи, через це доступність води знижується, і для багатьох людей вона стає розкішшю».

Згідно з даними звіту, у 2018 році 3,6 мільярда людей мали недостатній доступ до води принаймні протягом одного місяця на рік. Динаміка показує, що до 2050 року ця цифра зросте до 5 мільярдів осіб і більше.

До такого висновку вчені прийшли після того, як з’ясували, що за останні 20 років сума всіх водних запасів — ґрунтова волога, сніг і лід, — зменшувалася зі швидкістю 1 сантиметр на рік. Найзначніші втрати спостерігаються у Гренландії та Антарктиці.

При цьому з 2000 року кількість стихійних лих, пов’язаних з повенями, у порівнянні з двома попередніми десятиліттями, збільшилася на 134%. Кількість і тривалість посух на Землі за той же період збільшилися на 29%.

Доповідь у черговий раз підкреслює, що людству необхідно терміново вжити заходів для поліпшення спільного управління водними ресурсами й збільшити інвестиції у цей цінний ресурс. Експерти ВМО також пропонують покращувати системи комплексного управління водними ресурсами й закликають країни вступати в організовану ВМО коаліцію з водних ресурсів і клімату.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button