Екологія

Зміна клімату завадила вивченню зміни клімату

Дослідження кліматичних змін вартістю 17 мільйонів доларів США було скасовано через… кліматичні зміни.

Команда вчених з Університету Манітоби і чотирьох інших вузів була в самому розпалі першого етапу 4-річного дослідження того, як кліматичні зміни впливають на території близько Гудзонової затоки, повідомив університет в своїй заяві. Дослідження під назвою BaySys почалося в квітні 2018 року, коли вчені відправилися в плавання на дослідному криголамі «Амундсен» канадської берегової охорони.

Через підвищення температури в Арктиці небезпечні брили льоду досягають територій на південь, більше від звичайного. «Амундсен» завдяки його криголамним здібностям постійно був змушений вирушати на допомогу в рятувальних операціях вздовж північного узбережжя Ньюфаундленду. В результаті дослідження довелося скасувати.

«Враховуючи складні льодові умови і зріс попит на пошуково-рятувальні операції і льодовий супровід, ми вирішили скасувати операцію BaySys, — заявив д-р Девід Барбен, головний вчений експедиції BaySys. — Другий тиждень затримки означав, що мети нашого дослідження просто неможливо було досягти, не наражаючись на небезпеку».

Барбер і його команда підтвердили, що більша частина льоду, який вони бачили поблизу узбережжя Ньюфаундленду, дійсно була з Арктики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button